Hakkımızda

Sakura Nippon Oil

SAKURA : Kiraz çiçekleri ya da Japonca adıyla ‘sakura’ Japonya ile özdeşleşmiş, Japonya’yı çok iyi ifade eden ve en çok bilinen sembollerinden biridir. Nisan ayı başında çiçeklerin açmasını ifade eden sakura, yeni başlangıçların simgesidir.

Sakura, 2000 yılında Aikido ile başlayan, günümüze kadar aynı duygularla devam eden, hedeflerinde en ufak bir sapma olmayan, arkadaşlık ve dostluğun aynı çatıda, tek isimde toplandığı bir kurumdur. Giriş sayfamızın en başında yer alan erdemler, bize yol gösteren ana hedeflerimizdir. Bu yolda bizleri bir araya getiren sevgidir.

Sakura Japonca bir kelime olup Türkçe kiraz çiçeği demektir. Samurai yaşam tarzını hala ruhlarında taşıyan Japonlar için kiraz çiçeği çok büyük anlam taşır. Bahar gibi genç, taze ve güzel iken kaybedebileceklerimizi, yaşamı tekrar tekrar sorgulamamız gerektiğini anlatır. Bizlerde bu ismi seçerek hedeflerimizde doğru yolda olup olmadığımızı sürekli sorgulayarak, sorumluluklarımızın farkında olduğumuzu, isimlerin geçici olmasından yola çıkarak, kişilerin değil toplumun çıkarlarının ön planda olduğunu sizlere sevgiyle bildiririz.

İzlemeye doyum olmayan, adeta doğanın tüm güzelliğini üzerinde toplayan bu çiçekler, Japonlar tarafından yüz yılı aşkın bir süredir farklı ülkelere götürülüp tanıtılıyor. Hatta sakuraların, evrensel bir barış sembolü sayılarak, her ülkede sakura parkları kurulması için uğraş veriliyor. Amerika, Almanya, Kanada ve Filipinler gibi bazı ülkelerde, her yıl belli dönemlerde festivaller düzenleniyor. Binlerce sakura ağacı arasında düzenlenen festivallerde Japon kültürü ve doğa güzelliğinin evrenselliği yaşatılıyor. Japonya ile adeta özdeşleşen bu özel kiraz ağacı çiçekleri, muhteşem görünümleri, renkli dokuları ve rüzgardaki dansları ile bir cennet manzarası sunarlar. İlkbaharda, sakuraların açtığı dönemde pek çok festival ve etkinlikle şenlenen Japonya, görünümünün dışında, felsefi açıdan da sakuralara özel bir anlam yüklemiştir.


Üretim Ve Teknoloji

Product for Japanes Automobiles